Авто контейнерні перевезення

Автомобільні контейнерні перевезення

Контейнерні перевезення є найбільш ефективним способом доставки вантажів. Завдяки жорсткій системі стандартів, діючої в даній сфері вантажоперевезень, використовувати контейнери можна при доставці вантажів будь-яким видом транспорту, починаючи від морського і закінчуючи автомобільним.

 Класифікація контейнерів

Сам по собі контейнер являє закриту (також є і відкриті варіанти) тару з уніфікованими габаритами. Використання контейнера для доставки   вантажу дозволяє забезпечити максимально комфортні умови, завдяки чому практично відсутня псування чи втрата товару.

Що стосується класифікації контейнерів, то вона досить обширна і включає в себе кілька основних критеріїв. Так, наприклад, розрізняють контейнери по:

 1. За розмірами:
  • довжиною в 20 футів (TEU);
  • довжиною в 40 футів (FEU);
  • довжиною в 45 футів;
 2. По пристрою:
  • повністю закриті, герметичні;
  • рефрижератори;
  • водонепроникні і так далі;
 3. За   конструкції:
  • прямокутні — найбільш поширені;
  • контейнери-танки;
  • контейнери відкритого типу (без даху або без даху і бічних стін);
 4. За   іншими критеріями.

Контейнерні перевезення

Як вже було сказано раніше, перевозити вантаж в контейнері можна будь-яким видом транспорту.  

Існують спеціальні судна-контейнеровози, здатні перевозити аж до декількох тисяч контейнерів за раз (18200 TEU максимальна місткість найбільших суден-контейнеровозів, що належать компанії Maersk). Морським транспортом найзручніше перевозити вантаж в контейнерах на довгі відстані.

Наземні види транспорту також відмінно пристосовані для перевезення стандартних ISO-контейнерів. При використанні залізничного транспорту застосовуються спеціальні платформи, пристосовані для вантажоперевезення контейнерів.

Користуються популярністю і автомобільні контейнерні перевезення, які лідирують з точки зору ефективності на середніх і малих відстанях.

Автомобільні контейнерні перевезення

Саме автомобільний транспорт є найбільш зручним способом для доставки вантажу в контейнері безпосередньо кінцевому одержувачу. Найчастіше саме автотранспорт використовується, щоб доставити контейнер від відправника до порту для перевалки на контейнеровоз і з порту призначення далі до одержувача цього вантажу. Таким чином, автотранспорт відіграє важливу роль в системі мультимодальних вантажоперевезень.

Крім того, автомобільні контейнерні перевезення дозволяють працювати за схемою « від дверей до дверей » ;, максимально економлячи час на доставці товару.

Для доставки вантажів у контейнерах автомобільним транспортом застосовуються спеціальні платформи, які являють собою низькорамні причепи або трали, обладнані пристосуваннями для кріплення контейнерів. У рух причіп або трал наводиться за допомогою сідельного тягача.

  Виходячи з типів перевозяться контейнерів розрізняють такі напівпричепи, як:

 • низькорамні напівпричепи;
 • стандартні напівпричепи.

Перший тип призначений для транспортування контейнерів підвищеної ємності. Так, за один раз « нізкорамнікі » може взяти на борт високий двадцятифутовий контейнер або два 20-ти футових контейнера або один 40-ка футовий контейнер, при цьому загальна маса вантажу не повинна перевищувати 34 тонни. Розміри самого напівпричепа складають 12,65х1,1х2,5 метрів (довжина-висота-ширина).

Стандартний напівпричіп може перевозити один-два 20-ти футових контейнера або один 40-ка футовий. При цьому вага вантажу не більше 31 тонни. Габарити напівпричепа складають 12,5х1,4х2,5 метрів.

Автомобільними контейнерними перевезеннями займаються спеціальні транспортні компанії, які мають на своєму озброєнні велику кількість різної техніки, як напівпричепів, так і сідельних тягачів.