Європалет, європоддон

Так склалося, що європалет отримала найбільше поширення серед піддонів на Україні. Слід зазначити, що популярність це викликана не тільки найбільшим числом ввезення імпортних європалет, а й тим що український автотранспорт європейських виробників, який максимально пристосований для перевезення вантажів на європалетах. І Дійсно європейських автотранспорт пропонує кузова в які можна раціонально і багатьма способами розмістити європалети, без зазорів і "порожнього місця". Європалета має розміри 800х1200х145мм, а європейські вантажівки мають ширину кузова 2450мм, що дозволяє встановлювати дві європалети широкою стороною і три європалети вузькою стороною.

Європалет, європейські піддони мають також недоліки - їх розміри не доцільні для в морських контейнерах. При розміщенні європалет в морські контейнера залишаються великі зазори, порожнечі.

Основне призначення європалет, піддонів підвищення продуктивності вантажно-розвантажувальних робіт при перевезення вантажів. Цього домагаються спеціальною конструкцією і розмірів європалет, які дозволяють проводити операції будь-якими вантажопідйомними механізмами, великим числом способами оптимально розмістити максимальний обсяг вантажу. Також збільшується продуктивність технологічного процесу вантажно-розвантажувальних робіт, використанням спеціальними кріпильними ременями, стрейч плівки і термоусадочних плівок. Закінченість технологічного процесу додає спеціальною конструкцією автотранспорту - стандартизована ширина кузова, кратна ширині європалети, обладнанням гідробортами і ліфтами.

Конструкція європалет.

euro pallet

Відмінна риса європалет це її розміри. Як було зазначено вище, європалети мають розміри в міліметрах - 800х1200х145. Рідкісні європалети можуть бути виготовлені з металу, пластмаси, але в основному із збитих між собою дерев'яних дощок. Тут ми розглядаємо конструкцію європалети з деревини.

Якщо європалети виготовлена ​​з деревини, то вона складається з збитих між собою дощок товщиною дощок 20-23мм. Верхня складова частина європалет складається з збиті між собою п'яти дощок. Дошки чергуються між собою спочатку широка дошка (145мм), потім вузька дошка (100мм), і так далі широка, вузька дошка і широка дошка. Нижня частина європалет складається з трьох дощок такої ж ширини як і верхня частина в наступним порядку - вузька дошка, широка, вузька. Всі нижні дошки європалет мають фаски, для заходу вил вантажної техніки. Також зроблені фаски на кутах європалетах. euro palet
Євроалети мають випалене клеймо - в овалі EUR, на несучих ніжках європалета, піддону. На інших ніжках палета наноситься клеймо виробника (PKP, FS, DB та інші). Також випалюється інформація про серію, про рік випуску і клеймо проведенні фітосанітарної обробки європалет.