Глосарій

Глосарій транспортніх термінів і скорочень</spa

Search for glossary terms (regular expression allowed)
Begin with Contains Exact termSounds like
Term Definition
Вraw back duty

Сума імпортних мит, що підлягає поверненню платнику при вивезенні готової продукції, отриманої в результаті обробки або переробки раніше ввезених товарів; ...

Вільна митна зона

зона, в межах якої товари можуть виготовлятися та / або зберігатися без сплати відповідних мит і податків.
Вільний склад
Freeport

Вільний склад

зона, в межах якої товари можуть виготовлятися та / або зберігатися без сплати відповідних мит і податків.
Вільна митна зона
Freeport

Вага брутто

Маса товару разом з упаковкою внутрішньої (невіддільною від товару до його споживання) і зовнішньою - тарою (ящики, мішки, бочки і т. п.) У міжнародній практиці торгових відносин зустрічається також термін полубрутто, що позначає В. б. за вирахуванням маси зовнішньої упаковки.

Вага відвантажений

Маса товару, встановлена ​​при його відвантаженні в точці відправлення і зазначена в транспортному документі. У разі оплати за В. Продавець не несе відповідальності за зменшення маси в дорозі.

Вага вивантажений

Маса товару, встановлена ​​при вивантаженні в точці призначення і зазначена в документі перевірки маси. При здачі товару за В. ризик за недостачу несе продавець, а не покупець.

Вага нетто

Маса товару без тари та упаковки . У ряді країн при обчисленні мита в В. включається і маса первинної упаковки розфасованих товарів, невіддільною від товару до його споживання, наприклад, зубна паста в тюбику, пачка сигарет (вага полунетто).

Ваговий сертифікат

Документ, що підтверджує масу поставленого товару і визнати безперечним доказом маси. За погодженням зацікавлених сторін В.с. складається вагарями в точках відвантаження, перевалки і вивантаження товару.

Вагон "катящегося біжить) шосе"

залізничні вагони з низькою підлогою, що утворюють у зчепленні & quot; катящееся (біжить) шосе & quot ;.
Rolling-road wagon

Вагон з нішами для коліс

залізничний вагон з передбаченими в його підлозі нішами для коліс напівпричепів.
Packet wagon

Вагон зі зниженим підлогою

залізничний вагон зі зниженою вантажною платформою, виготовлений для перевезення, зокрема, інтермодальних транспортних одиниць.
Low floor wagon

Вагон кошикового типу

залізничний вагон, обладнаний пристосуваннями для вертикальної перевантаження, зі знімним підрамником, що допускає завантаження у нього і вивантаження з нього напівпричепів або автотранспортних засобів.
& quot; Basket & quot; wagon

Вагон типу "спайн"

залізничний вагон з центральним шасі, призначеним для перевезення напівпричепа.
& quot; Spine & quot; wagon

Вантажна відправка

вантаж, відправлений на підставі одного договору перевезення . У комбінованих перевезеннях даний термін може використовуватися в статистичних цілях для підрахунку вантажних одиниць або автотранспортних засобів. Під об'єднанням декількох вантажних відправок в повну партію мається на увазі консолідація або укрупнення вантажних партій.
Consigment

Вантажна митна декларація

; Уніфікований документ для митних цілей , що заповнюється на кожну партію товарів, що переміщуються через митний кордон держави учасниками зовнішньоторговельних операцій незалежно від їх резіденства, юридичного статусу, місця розташування, користування митними пільгами. У Г. зазначаються: вид ...