Глосарій

Глосарій транспортніх термінів і скорочень</spa

Search for glossary terms (regular expression allowed)
Begin with Contains Exact termSounds like
Term Definition
Піддон

поднимаемая, як правило, дерев'яна платформа, що полегшує перевантаження вантажів. Піддони мають стандартні розміри. Найчастіше в Європі використовуються піддони з наступними габаритами: 1000 х metricconverter> 1200 мм (ІСО) і 800 х I metricconverter> 200 мм (ЄКР).
Pallet

Панамакс

судно з габаритами, що дозволяють йому проходити через Панамський канал ; його максимальні параметри: довжина & mdash; metricconverter> 295 м, ширина & mdash; 32,25 м, осадка & mdash; metricconverter> 13,50 м.
Panamax

перевізник

особа, яка або безпосередньо відповідає за перевезення вантажів, або використовує для цього перевезення третю сторону.
Оператор перевезення
Actual carrier


p >

Перевалка

переміщення інтермодальних транспортних одиниць з одного виду транспорту на інший .
Transshipment

Передавальна Напис

Див. Індосамент Передавальна підпис на цінному папері, векселі, чеку, коносаменті, що засвідчує перехід прав за цим документом до іншої особи.

Повітряний контейнер

контейнер, відповідний нормам авіаперевезень.
Air container

Поворотна мито

Сума імпортних мит, що підлягає поверненню платнику при вивезенні готової продукції, отриманої в результаті обробки або переробки раніше ввезених товарів; ...

Поворотний замок

стандартний механізм вантажно-розвантажувального обладнання, який вводиться за кутові фітинги интермодальной транспортної одиниці і закріплюється на них; використовується також на суднах і транспортних засобах для кріплення интермодальной транспортної одиниці.
Twistlock

Портальний кран

мостовий кран, конструкція якого включає горизонтальний портал , встановлений на опорах, які або є стаціонарними, або переміщуються по рейковій колії, або на гумових шинах з відносно обмеженим маневром в одному напрямку. Вантаж може переміщатися горизонтально, вертикально і в бічному напрямку. Такі крани зазвичай забезпечують переміщення вантажів з автотранспортного засобу на залізну дорогу або з судна на берег.
Gantry crane

Приватний підїзний шлях
Принципал

особа, по відношенню до якого інша особа виступає в якості агента.
Principal

Причіп

транспортний засіб без двигуна, що використовується для перевезення вантажів і призначене для зчіпки з автотранспортним засобом, за винятком напівпричепів.
Trailer