Глосарій

Глосарій транспортніх термінів і скорочень</spa

Search for glossary terms (regular expression allowed)
Begin with Contains Exact termSounds like
Term Definition
BAF

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень Bunker Adjustment Factor. Бункер Коригування фактор. A Fuel Surcharge expressed as a percentage added or subtracted from the freight amount, reflecting the movement in the market place price for bunkers.
А Паливо Доплата, виражений у вигляді частки доданої або віднімається з суми фрахту, що відображає рух на ринку цін на бункерное паливо.

BALLAST

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень Heavy weight, often sea water, necessary for the stability and safety of a ship which is not carrying cargo
Важка вага, часто з морською водою, необхідною для забезпечення стабільності і безпеки на судні, що не перевозять вантажі

BALLAST BONUS

скор. з довідника морських і контейнерних перевезень Compensation for relatively long ballast voyage
Компенсація за порівняно довго баласту рейсу

BAREBOAT CHTR.

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень Bareboat Charter - Owners lease a specific ship and control its technical management and commercial operations only. Charterers take over all responsibility for the operation of the vessel and expenses for the duration.
Бербоут -чартера - Власники оренди конкретного судна і контролю його технічного управління та комерційної діяльності тільки. фрахтувальник взяти на себе всю відповідальність за експлуатацію судна і витрат протягом усього терміну. ​​

Barratry

Навмисний збиток, нанесений судну або вантажу діями капітана або команди судна без відома судновласника, а також ін. незаконні дії, які заподіяли шкоду судновласнику або вантажовласникові. Ризик баратрії страхується співвласником.

BAS

Базисна ставка фрахту. Основна вартість перевезення вантажу з порту відправлення в порт призначення.

Basic terms of delivery

Умови поставки розподіляють між продавцем і покупцем зобов'язання по оформленню документів і оплаті витрат, що визначають момент переходу прав власності, страхових ризиків і відповідальності за товар.

Basket wagon

залізничний вагон, обладнаний пристосуваннями для вертикальної перевантаження, зі знімним підрамником, що допускає завантаження у нього і вивантаження з нього напівпричепів або автотранспортних засобів.
Вагон кошикового типу

BBB

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень Before Breaking Bulk. Refers to freight payments that must be received before discharge of a vessel commences.
Перед перевантаження. Відноситься до вантажних платежі, які повинні бути отримані до скидання судна починається

BC

Сухий контейнер стандартних розмірів, оснащений спеціальними отворами для навантаження / вивантаження. Призначений для транспортування насипних вантажів.

BC

Сухий контейнер стандартних Розмірів, оснащень спеціальнімі отворами для НАВАНТАЖЕННЯ / вивантаження. призначеня для транспортування насіпніх вантажів.

BDI

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень Both Dates Inclusive
Обидві дати включно

BEAM

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень The maximum breadth or the greatest width of a ship
Максимальна ширина або найбільшу ширину судна

BELOW

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень Beneath the deck
Під палубою

BENDS

Зменш. з довідника морських і контейнерних перевезень Both Ends (Load & Discharge Ports)
Обидва інтерфейси (навантаження І звільнення портів)